Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Koncepcja Zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad Wieprzem

  W dniu 9 listopada 2015 roku Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” organizowało spacer badawczy obszaru LGD wzdłuż rzeki Wieprz na odcinku Drążgów – Dęblin. Mogli wziąć w nim udział przedstawiciele samorządów, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i mieszkańcy zainteresowani rozwojem turystyki. Naszą miejscowość na spacerze reprezentowali:

– Sołtys Bobrownik- Małgorzata Capała

– Członek rady sołeckiej Bobrownik -Lech Wojewoda

– Sekretarz Wspólnoty Gruntowej Bobrowniki Podwierzbie -Bożena Kruszelnicka

– Prezes Stowarzyszenia Rozwoju terenów nadwieprzańskich Bobrowniki Podwierzbie Sędowice „„Wspólnota”” -Wioletta Połowska

  Spacer badawczy miał na celu dokonanie w terenie przeglądu miejsc w najbliższym sąsiedztwie rzeki Wieprz (na odcinku od Drążgowa gm. Ułęż do Dęblina), które już są lub mogą być w przyszłości wykorzystane do rozwoju turystyki kajakowej (miejsca wypoczynkowe, przystanie, pola namiotowe, kempingi itp.). Wnioski ze spaceru miały zostać wykorzystane w pracach nad Lokalną Strategią Rozwoju. Ponadto w spacerze wzięli udział min.

– Przewodnicząca Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania - Anna Wąsowska

– Zastępca Burmistrza- Magdalena Anna Woźniak

– Radny Rady Gminy -Władysław Hubacz

  Reprezentanci Naszej miejscowości wskazali uczestnikom spaceru Bobrownicki teren nad Wieprzem, jako miejsce doskonale nadające się na budowę obiektów turystycznych. Przedstawione zostały wszystkie walory naszej miejscowości, oraz Nasza wizja na zagospodarowanie terenu nad Wieprzem. Wszystko podparte było graficzną koncepcją planu zagospodarowania terenów nad Wieprzem. Koncepcja w formie mapy została przygotowana przez Panią architekt Bożenę Kruszelnicką w oparciu o konsultacje społeczne trwające od ponad roku. Prezentacja naszej miejscowości spotkała się z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem uczestników spaceru badawczego dając nadzieję na to, że nasze wspólne, ciągłe wysiłki przyniosą w końcu wymierne skutki.

–Poniżej Koncepcja Zagospodarowania terenu nad Wieprzem w formie zdjęć.

cz1–Zdjęcie pierwsze.

cz2–Zdjęcie drugie.

cz3–Zdjęcie trzecie.

strona główna